اخراج پدر؛ مجازات اپل برای دختری که ویدیوی نگاه نزدیک آیفون ۱۰ را منتشر کرد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

اگر خاطرتان باشد چندی قبل دختر یکی از مهندسان اپل ویدیویی کوتاه را از عملکرد آیفون ۱۰ منتشر کرد و حالا مشخص شده که آن مهندس بعد از انتشار ویدیوی نگاه نزدیک دستگاه از کارش اخراج شده است
لذا با در نظر داشتن آنچه گفته شد این دختر خانم با انتشار ویدیوی مذکور چاره دیگری برای اپل نگذاشته است مگر آنکه پدرش را اخراج کند. در غیر اینصورت ذهنیت کاربران در رابطه با امنیت در کوپرتینو خدشه دار می شد.

گفته می شود که اپل بلافاصله بعد از انتشار این ویدیو از وی خواسته که آن را از یوتوب حذف کند که البته دختر وی نیز بلافاصله این خواسته را اجابت نموده با این حال باز هم دیر شده بود و کلیپ مذکور بارها و بارها در فضای مجازی دیده شد.

در نظر داشته باشید آیفون ۱۰ به تصویر کشیده شده در آن کلیپ متعلق به یکی از کارکنان اپل بوده و کد QR ویژه ای که روی آن قرار داشته نشان می دهد که دستگاه صرفا در اختیار افراد خاصی قرار گرفته. یک اپلیکیشن یادداشت برداری هم در آن موبایل به چشم می خورد که حاوی اسامی پروژه های احتمالی اپل در آینده بود و همین مساله حساسیت کار این دختر (بروک پترسون) را بیشتر کرد.

البته باید اشاره کنیم این نخستین باری نیست که کارکنان شرکت های بزرگ دنیای فناوری به خاطر افشای اسرار کاری اخراج می شوند. پیشتر یکی از کارکنان مایکروسافت نیز به خاطر انتشار تصاویر اکس باکس ۳۶۰ قبل از رونمایی رسمی از کار برکنار شد.
گفتنی است مهندس اخراجی اپل چهارسال برای این شرکت کار کرده و طراحی بوردهای مداری آیفون را بر عهده داشته است.

اگر خاطرتان باشد چندی قبل دختر یکی از مهندسان اپل ویدیویی کوتاه را از عملکرد آیفون ۱۰ منتشر کرد و حالا مشخص شده که آن مهندس بعد از انتشار ویدیوی نگاه نزدیک دستگاه از کارش اخراج شده است.

ویدیو احتمالا حاوی جزئیات بیشتری نسبت به آنچه تصور می کردیم بوده است

به دنبال این اتفاق بروک پترسون ویدیویی را در فضای مجازی منتشر کرد و در آن شرح داد که چطور ویدیوی نگاه نزدیک را در کافه تریای اپل ضبط کرده و مدعی شد که حتی در زمان انتشار ویدیو در یوتوب هیچ دنبال کننده ای نداشته است و هدفش از این کار صرفا سرگرمی بوده با این حال پدرش مسئولیت کار وی را پذیرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *