انویدیا در اردیبهشت پشتیبانی از درایورهای ۳۲ بیتی کارت گرافیک را متوقف می کند – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

انویدیا پیش از این هشدار داده بود که پایان پشتیبانی از نسخه های ۳۲ بیتی درایورهای کارت گرافیک این کمپانی نزدیک است
تصمیم اخیر انویدیا شامل تمامی مدل های کارت گرافیک قدیمی سری فمینی و نیز مدل های جدیدتر سری GTX این کمپانی می شود. بنا بر گفته این شرکت درایورهای نسخه ۳۲ بیتی سیستم عامل های ویندوز ۷، ۸، ۸٫۱ و ۱۰، لینوکس و FreeBSD شامل موضوع عدم پشتیبانی مورد بحث خواهند بود.

از سوی دیگر از آنجایی که نرم افزار های ۱۶ بیتی روی سیستم عامل های ۶۴ بیتی قابلیت اجرا ندارند، بسیاری از کاربران برای این منظور از نسخه های ۳۲ بیتی سیستم عامل ها استفاده می کنند. بدین ترتیب تصمیم اخیر انویدیا می تواند این گروه از کاربران را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

image

این مسئله احتمالاً بسیاری از کاربران را مجبور خواهد کرد کارت گرافیک خود را تعویض کنند، سیستم عامل نسخه ۶۴ بیتی را (در صورت امکان) نصب نمایند، یا در نهایت ریسک خطرات امنیتی ناشی از درایورهای قدیمی یا احتمال ناسازگاری آنها با برنامه ها یا بازی های جدید را بپذیرند.

البته این کمپانی اعلام کرده که همچنان تا ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی تا بهمن ماه سال ۱۳۹۷) به عرضه به روز رسانی های امنیتی ادامه خواهد داد. در نتیجه استفاده از درایورهای ۳۲ بیتی پس از این تاریخ می تواند ریسک های امنیتی را برای کاربران به دنبال داشته باشد. طبیعتاً این موضوع شامل تمامی کاربرانی که روی کامپیوتر بهره مند از سخت افزار ۶۴ بیتی خود، نسخه ای ۳۲ بیتی از سیستم عامل را نصب کرده اند نیز خواهد شد.

بر اساس اعلام انویدیا پشتیبانی از درایورهای یاد شده در انتهای ماه آوریل سال جاری (۱۰ اردیبهشت ماه) پایان خواهد یافت. به این ترتیب کاربران پس از آن دیگر قابلیت های جدیدی را در قالب به روز رسانی هایی برای برنامه GeForce Experience دریافت نخواهند کرد.

انویدیا پیش از این هشدار داده بود که پایان پشتیبانی از نسخه های ۳۲ بیتی درایورهای کارت گرافیک این کمپانی نزدیک است. اکنون زمان دقیق این تصمیم مشخص شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *