اپل با عبور از ایسوس نزدیک به ۱۰ درصد بازار نوت بوک جهان را در اختیار گرفت – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

بر اساس گزارش شرکت آماری TrendForce، سری لپ تاپ های اپل یعنی مدل‌های مک بوک، مک بوک ایر و مک بوک پرو در سال میلادی گذشته موفق شدند ۱۰ درصد از عرضه‌ی جهانی این محصولات را به خود اختصاص دهند

کارشناسان معتقدند که اپل‌ با عرضه‌ی نسخه‌ی به روز رسانی شده‌‌ی  مک بوک پرو در تیر ماه امسال موفق شده که عرضه‌ی این محصول را ۱۸ درصد افزایش دهد. این افزایش عرضه شاید بالاترین رشد فروش یک محصول مشخص میان برند‌های مختلف باشد.

بر اساس گزارش شرکت آماری TrendForce، سری لپ تاپ های اپل یعنی مدل‌های مک بوک، مک بوک ایر و مک بوک پرو در سال میلادی گذشته موفق شدند ۱۰ درصد از عرضه‌ی جهانی این محصولات را به خود اختصاص دهند.

با استناد به آمار ارائه شده، میزان عرضه جهانی تمامی برند‌های نوت بوک جمعاً ۱۶۴.۷ میلیون دستگاه بوده که نسبت به رقم مشابه در سال گذشته ۲.۱ درصد افزایش یافته است. لپتاپ های اچ پی، لنوو و دل که همگی گجت هایی با سیستم عامل ویندوز هستند، موفق شده اند با اختصاص دادن به ترتیب ۲۴، ۲۰ و ۱۵ درصد از فروش جهانی این محصولات به خود این صنعت به خصوص را رهبری کنند.

البته باید توجه داشت که قیمت لپتاپ‌های اپل بسیار بالاست و این شرکت آمار فروش تک به تک محصولات خود را منتشر نکرده لذا آمار یاد شده بر اساس میانگین قیمت تمامی مدل‌های شرکت کوپرتینویی نگاشته شده است.

شرکت آماری مذکور ادعا می‌کند که اپل موفق شده در فروش نوت بوک، ایسوس را پشت سر گذاشته و چهارمین برند پرفروش لپتاپ باشد. شرکت کوپرتینویی توانسته با افزایش یک درصدی فروش خود، درصد عرضه‌ی محصولاتش به بازارجهانی را به رقم ۹.۶ رسانده و به سمت دو رقمی شدن گام بردارد. این در حالی است که فروش ده درصدی ایسوس در بازار جهانی یک درصد کاهش یافته و به همین علت یک پله در لیست عرضه‌ی جهانی لپتاپ پایین آمده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *