ایران مال IRAN MALL: لوکس ترین بازار تجاری و ورزشی خاورمیانه در غرب تهران – اخبار بازی های ویدئویی

ایران مال جنجالی بالاخره افتتاح شد. فاز نخست لاکچری ترین بازار ایران و خاورمیانه  (شاپینگ مال)، در جوار بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه (شهدای خلیج فارس) با نام ایران مال رونمایی شد
با ما همراه باشید.

در ایران، کشور بازار های تاریخی هزار ساله سر پوشیده  و تاریخی از قزوین تا تبریز، از اصفهان تا خراسان، طراحی و ساخت بازاری که المان های ایرانی و اسلامی در آن نمود عینی آن هم در تراز بین الملی داشته باشد، کاری سترگ، پیچیده و البته پر افتخار است که امروزه صنعتگران و هنرمندان ایرانی توانسته اند این واقعیت را در سال حمایت از کالای ایران  تحت نظارت شرکت مهندسین مشاوره NORR  کانادا و سرمایه گذاری شرکت پرلیت و بانک آینده به سرانجام  برسانند.

به نظر می رسد با افتتاح بخش های مختلف این بازار بزرگ مجلل ورزشی، فرهنگی و تجاری پایتخت، بخش قابل توجهی از فعالیت های لاکچری گردها و پاساژ نوردهای تهرانی از شمال شهر به سمت غرب پایتخت متمرکز شود و احتمال افزایش  قابل توجه مسکن در این بخش از تهران تا یک دهه آینده دور از انتظار  نخواهد بود.

image

image

خیر. فاز  اول ایران مال ۱۲ اردیبهشت ۹۷ رونمایی شد و فازهای بعدی شامل قسمت های ورزشی، فرهنگی و رفاهی به بهره برداری می رسد. برای افتتاح فاز اول، هزاران کارگر و مهندس به مدت ۶ سال مشغول به کار  بودند.

ایران مال، جشنواره ای از فرهنگ و هنر ایران زمین است و اگر به این سازه عظیم در انتهای اتوبان همت تهران و در مجاورت پارک چیتگر بروید، تلفیقی از سنت و مدرنیسم را می توانید در این عمارت باشکوه اعیانی نظاره گر باشید که در هیچ یک از بازارهای قدیم و جدید ایران و حتی خاورمیانه، نمونه ای در تراز این  بازار مجلل را نمی توان سراغ گرفت.

چگونه به  IRAN MALL  برویم؟

ایران مال یکی از بزرگ ترین مجموعه های ورزشی ایران و خاورمیانه است. چرا که ۱۵ رشته ورزشی در این مجموعه دارای  سالن و امکانات تخصصی منحصر به فرد هستند که تا کنون در هیچ باشگاه و مجموعه ورزشی کشور چنین تمرکزی سابقه نداشته است. اگر سالن تنیس آن افتتاح شود، شگفت انگیز ترین سالن تنیس خاورمیانه (حتی جالب تر از سالن  تنیس دوبی) را نظاره گر خواهید بود.

در دنیا، معماری ایرانی را با مساجد، باغ ایرانی (باغ ایرانی IRAN MALL با پوشش  ETFE) و بازار ایرانی می شناسند که طراحان ایران مال دقیقا از این سه عنصر مهم در معماری ایرانی-اسلامی بهره  گرفته و بزرگ ترین بازار سنتی کشور را در  عصر ایران ۱۴۰۰ دیزاین کرده اند. معماری ایران مال، الهام از دوران شکوفایی هنر معاصر در عصر صفویه بوده و از  چهار سوق تشکیل شده است که شامل صنایع دستی ایران، خشکبار  ایران، فرش ایران و آنتیک جات در مساحتی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع است.

مسجد حضرت رسول اکرم، از مراکز مذهبی لوکس ترین بازار خاورمیانه در تهران بوده که فضای مجلل داشته و از معماری ایرانی-اسلامی در طراحی و ساخت آن الهام گرفته شده است. ویدیوی زیر شما را به گشتی در  این مسجد با شکوه می برد که تا حدودی یادآور  مسجد مجلل سلطان قابوس در مسقط عمان به شمار می آید.

ایران مال جنجالی بالاخره افتتاح شد. فاز نخست لاکچری ترین بازار ایران و خاورمیانه  (شاپینگ مال)، در جوار بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه (شهدای خلیج فارس) با نام ایران مال رونمایی شد. رونمایی از لوکس ترین بازار تجاری، فرهنگی و ورزشی ایران در انتهای اتوبان همت، اردیبهشت ۹۷ را به یکی از نقاط عطف افتتاح پروژه های عظیم تجاری کشور تبدیل کرد که گفته می شود می تواند سالانه به میلیون ها گردشگر از ایران و سایر نقاط جهان خدمات گسترده ارائه کند. برای آشنایی با ایران مال، روزیاتو، شما را با آنچه درباره این سازه عظیم لوکس پایتخت در سال حمایت از کالای ایرانی  نیاز دارید، آشنا می کند.

مراکز خدماتی ایران مال

قرار  است تا دی ماه ۱۳۹۸، ایستگاه مترو  اختصاصی این مجموعه نیز زیر نظر مترو  تهران راه اندازی شود تا از هر نقطه پایتخت، بتوان با کمترین هزینه و سریع ترین زمان ممکن خود را به غربی ترین نقطه تهران رساند. با این وجود، رییس  شورای شهر تهران از تخلفات گسترده در فرآیند ساخت آن سازه عظیم (MEGA STRUCTURE) سخن گفته که حاشیه  های پر رنگ تر از متن را برای ایران مال به ارمغان آورده است.

اینستاگرام  تازه کار  ایران مال نیز در  این آدرس:‌@THE_IRANMALL در دسترس  است.

برای رفتن به ایران مال، می توانید از بزرگراه همت غرب استفاده کنید که پس از اتوبان آزادگان، پارک و دریاچه چیتگر  (شهدای  خیلج فارس) قابل مشاهده خواهد بود. اگر از بزرگراه همت شرق هم به سمت  ایران مال بروید، خروجی دریاچه شهدای خلیج فارس و سازه عظیم ایران مال دیده می شود.

بازاری بی نظیر که شما را به ضیافت آینه کاری ها، ارسی های رنگارنگ، مقرنس کاری های دلفریب و هشتی ها و طاق ضربی های شگفت انگیزی می برد تا حس قدم زدن در خانه بروجردی ها و طباطبایی ها و عمارت سعد آباد و نیاوران و گلستان سلطان صاحب قران را در عظیم ترین بازار فرهنگی و هنری ایرانیان تجربه کنید.

طرح سه بعدی ایران مال

تصویری از مراحل ساخت فاز اول  پروژه عظیم ایران مال

مراحل ساخت ایران مال

تصویری جالب  از مراحل نصب  ستون ها و فونداسیون  ایران مال

طراحی و ساخت کلیه  سازه ها بر  عهده  ۵۰۰ پیمانکار ایرانی بود

نصب دستگاه عکاسی طولانی مدت با کنترل  از راه  دور در پروژه عظیم سازه ای  تهران

محوطه پارکینگ ایران مال

دکوراسیون چوبی در طراحی ایران مال

یکی از لابی های ایران مال

زمین تنیس IRAN MALL روی  بام  این مرکز  عظیم  تجاری-ورزشی بنا شده  و ۳۰ متر از  سطح زمین فاصله دارد

دکوراسیون بخش  اداری IRAN MALL را مشاهده می  کنید  که در ۷ طبقه احداث شده است

سرمایه  گذار ایران مال  کیست؟

بازاری که بر پایه فاکتورهایی چون فرهنگ و معاری ایرانی، فرهنگ و معماری اسلامی و فرهنگ و معماری نوین شکل  گرفته و تلاش می کند تا ماموریتی نوین به پاساژ گردی لوکس داده و فرصت لاکچری گردی در بازاری فاخر با المان های هنر ایران را در اختیار گردشگران و خریداران قرار دهد.

تجربه ای بی نظیر که می تواند رونق خاصی به اشتغال پایتخت و مناطق اطراف داده و تمرکز لاکچری گردی پایتخت نشنینان را از پالادیوم و گالریا و میلاد و گلستان، به سمت خود ایران مال کشانده و انقلابی در کارآفرینی تجاری هنر محور پدید اورد که سرمایه ای برای نسل جدید ایرانیان خواهد بود. این پروژه عظیم چند وجهی، فقط نگاه تجاری ندارد. بلکه ابعاد هنری، مذهبی و ورزشی در کنار ظرفیت های تفریحی و اقتصادی آن در دستور کار طراحان و سازندگان قرار گرفته تا این بازار لاکچری ایران، بتواند پاسخگوی نیازهای فزاینده لاکچری گردها و عموم مردم بوده و از خروج  ارز تا حدی جلوگیری کند.

ایران مال: نماد بازار ایرانی

با بزرگ ترین دریاچه مصنوعی خاورمیانه در تهران آشنا شویم

ایران مال که یکی از  پنج بازار بزرگ لوکس جهان به شمار می رود، شش فضا  دارد که تقسیم بندی آن به شرح زیر است:‌

  • فضای عمومی و تفریحی: ۳۱  درصد
  • فضای مراکز تجاری: ۲۴ درصد
  • فضای نمایشگاهی: ۳  درصد
  • فضای پارکینگ: ۱۹ درصد
  • فضای مراکز  فرهنگی: ۱۸ درصد
  • فضای هتل ۵ ستاره مجلل: ۵  درصد

بانک آینده به عنوان سرمایه گذار اصلی پروژه ایران مال است  و مدیریت آن به صورت هیات امنایی می باشد که ریاست آن در اختیار دکتر میر محمد صادقی، از چهره های شاخص اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و از بازاری های سرشناس پایتخت است.

برای تسریع در رفت و آمد شهروندان، بیش  از پنجاه پل و زیرگذر و رمپ برای دسترسی مشتریان به ایران مال در نظر گرفته شده است که تا پایان سال ۹۷ تکمیل می شود. این مجموعه دارای  ۴۰  سینما  با ۱۸۰۰ صندلی است که بزرگ ترین مجموعه سینمایی خاورمیانه به شمار خواهد امد.

تقسیم بندی  فضاها در ایران مال

در  این مرکز بزرگ و مجلل اقتصادی، تجاری و هنری پایتخت، دویست رستوران، به منظور ارائه غذاهای سنتی ایرانی و فرنگی در دسترس شکم گردها بوده و به منظور رفاه حال هموطنان، بیست هزار پارکینگ رایگان در اختیار مخاطبان این مجموعه در زمان بازدید از آن قرار می گیرد. براورد شده است که در هر ساعت، هشت هزار خودرو می توانند به راحتی وارد پارکنیگ این مجموعه عظیم  شوند.

ایران مال را باید لوکس ترین، مجلل ترین و فاخر ترین بازار ایران دانست که در ساخت آن از پیشرفته ترین فناوری های ساخت (مثل نانو بتن ها و نیلینگ) استفاده شده است. پروژه ای که شاهد حضور پانصد پیمانکار ایرانی و بیست و پنج هزار  کارگر در شش سال اخیر بود و تا ۳ سال دیگر، همه فازهای آن به بهره برداری می رسد. هتل لوکس، سینما لوکس، ورزشگاه های لوکس، باغ کتاب مجلل و رستوران های سنتی و اعیانی، بخشی از پتانسیل یک مقصد گردشگری نوظهور پایتخت است که ظرف چند سال آینده، مالکیت آن از طریق بازار بورس ایران،‌ سهامی عام خواهد شد و فرصتی عالی برای سهامداری هموطنان را فراهم می کند.

سایت دو زبانه ایران مال در این آدرس در دسترس است و بزودی جزییات بیشتری از فعالیت  ها و روش  های اجاره  واحدهای تجاری  و رفاهی آن در اختیار متقاضیان  قرار می گیرد. توجه داشته باشید که هیچ  یک از واحدهای ایران مال به صورت مالکیت دائم به فروش نمی رود چرا که همان طور  که در ابتدای گفتار عنوان شد، قرار است ظرف چند سال آینده  ایران مال به صورت شرکت سهامی عام اداره  شده و سهامش تحت نمادی واحد، در بازار بورس ایران قابل خرید و فروش توسط سهامداران حقیقی و حقوقی باشدکه اتفاق مبارک برای بورس بازهای کشور است.

وسعت ایران مال

آیا همه بخش های ایران مال افتتاح شده است؟

سایت و اینستاگرام  ایران مال

لوکس ترین بازار  ایران در منطقه ۲۲  تهران، مجلل تر از اطلس مال (غول لوکس نیاوران)، در زمینی به مساحت دو میلیون متر مربع احداث شد که یک چهارم ان را فضای تجاری و ما بقی را فضاهای فرهنگی و هنری و مذهبی تشکیل می دهد. در فاز اول افتتاح ایران مال، هفتاد درصد این پروژه به بهره برداری رسید و سی درصد باقیمانده تا سال  ۱۴۰۰  هجری  شمسی تکمیل می شود. جالب است که بدانید، ۱۵ درصد کل مساحت ایران مال به واحدهای تولیدی اختصاص پیدا می کند تا طعم و رنگ کالای کاملا ایرانی را به صورت تولید تا مصرف در اختیار لاکچری گردها در این فضای خلاق و رمانتیک قرار  دهند.

اگر  عاشق  پیاده روی هستید باید بدانید که جاده تندرستی ایران مال، بزرگ ترین  جاده  تندرستی باشگاه انقلاب بوده و حدود ۲۵۰۰ متر طول دارد. باغ کتاب ایران مال، بزرگ تر از باغ کتاب تهران (مجاور کتابخانه ملی)  بوده و در ان واحد بیش از  شصت و هفت هزار عنوان کتاب را در اختیار  کتاب دوستان  پایتخت قرار می دهد.

داستان IRAN MALL: جشنواره ای از هنر و معماری  ناب ایرانی

این بازار چهار سوق، دارای تالار آینه  بوده و شربت خانه (کافی شاپ)، میزبان لاکچری گردهای سنتی دوست خواهد بود. این بازار اگر چه روبروی دریاچه شهدای خلیج فارس است، اما دریاچه ای به وسعت ۱۳ هزار متر مریع در ان احداث شده که بزرگ ترین مرکز  نمایشگاهی ایران با وسعت  چهل هزار متر مربع در کنار ان قرار دارد و در کنار آن، یک هتل پنج ستاره با چهارصد اتاق نیز تا اسفند ۹۷ افتتاح می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *