بولیوار ونزوئلا یک هفتم پول رایج در بازی ورلد آو وارکرفت ارزش دارد – اخبار بازی های ویدئویی

ونزوئلا طی سال های اخیر در بحران سیاسی و اقتصادی عمیقی فرو رفته که ارزش پول این کشور «بولیوار» را نه تنها از دلار و یورو، بلکه از پول «آزروث» نیز کمتر کرده است

ونزوئلا طی سال های اخیر در بحران سیاسی و اقتصادی عمیقی فرو رفته که ارزش پول این کشور «بولیوار» را نه تنها از دلار و یورو، بلکه از پول «آزروث» نیز کمتر کرده است.

در حال حاضر هر دلار آمریکا در برابر ۶۸۹۱۵ بولیوار معامله می شود

در حال حاضر هر دلار آمریکا در برابر ۶۸۹۱۵ بولیوار معامله می شود و از سوی دیگر  با پرداخت یک دلار می توان ۱۰۱۵۲ توکن وارکرفت دریافت کرده و از آن برای افزایش زمان بازی یا خرید آیتم ها بهره برد. این توکن ها را می توان با پرداخت ۲۰ دلار خریداری کرد یا در برابر دریافت طلاهای درون بازی معاوضه کرد.بولیوار

برای پیدا کردن آزروث سراغ نقشه نروید چون این سرزمین متعلق به بازی «ورلد آو وارکرفت» است که پول رایج آن هفت برابر بیش از بولیوار ارزش دارد.

میزان این اختلاف در ماه های گذشته بیشتر هم شده چرا که سال گذشته طلای آزروث کمتر از دو برابر بولیوار ارزش داشت، حالا اما با ادامه سقوط پول ونزوئلا این اختلاف به رقم بی سابقه ای رسیده است.

کاهش شدید ارزش پول باعث شده شهروندان به مبادله کالا به کالا روی آورند

با در نظر گرفتن این نرخ طلای ورلد او وارکرفت ۶۲ برابر بیش از واحد پول ونزوئلا ارزش خواهد داشت. این کاهش شدید باعث شده شهروندان به مبادله کالا به کالا روی آورند.

سقوط آزاد بولیوار سیاستمداران این کشور آمریکا جنوبی را از آن ناامید کرده و حالا به پشتیبانی از ارز مجازی ملی به نام «پترو» روی آورده اند. آنها اعتقاد دارند که پترو به پشتوانه‌ی معادن غنی مانند طلا، الماس، نفت و گاز  می تواند راه گریز ونزوئلا از تحریم های آمریکا و افزایش حجم مبادلات تجاری این کشور باشد.

با یک محاسبه سر انگشتی می توان به این نتیجه رسید که طلاهای مجازی وارکرفت ۶.۸ برابر بیش از بولیوار ارزش دارند. علاوه بر این اگر نرخ بازار سیاه را در نظر بگیرید این اختلاف بیشتر هم می شود. سایت «دلار تودی» که نرخ بازار سیاه بولیوار را رهگیری می کند، ارزش برابری آن در برابر دلار ایالات متحده را ۶۳۶۷۷۱ واحد برآورد کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *