حکمرانی فراری در جوایز برترین موتورهای سال ۲۰۱۸؛ هیچ کس مثل سرخ پوشان موتور نمی سازد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

بار دیگر جشنواره انتخاب بهتربن خودروهای سال برگزار شده است
همانند دو دوره پیشین، این بار هم موتور ۳٫۹ لیتری توئین توربوی فراری ۴۸۸ با کسب ۴۸۶ امتیاز عنوان بهترین موتور سال را به خود اختصاص داده و برای سومین سال پیاپی بالاتر از تمامی رقبا ایستاده است.

در جدول زیر می توانید برترین موتورهای انتخاب شده در ۱۳ دسته مختلف را مشاهده فرمایید.

برترین موتورهای سال ۲۰۱۸

با تکیه بر این موتور توانمند ۴۸۸ پیستا قادر است در عرض تنها ۲٫۸۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست یافته و حداکثر سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند.

زیر یک لیتر

موتور ۹۹۹ سی سی توربوی سه سیلندر فولکس واگن
۱ الی ۱٫۴ لیتر موتور ۱٫۲ لیتری توربوی ۳ سیلندر خطی پژو سیتروئن
۱٫۴ الی ۱٫۸ لیتر موتور ۱٫۵ لیتری سه سیلندر ب ام و
۱٫۸ الی ۲ لیتر موتور ۲ لیتری توربوی چهار سیلندر پورشه
۲ الی ۲٫۵ لیتر موتور ۲٫۵ لیتری پنج سیلندر آئودی
۲٫۵ الی ۳ لیتر موتور ۳ لیتری توربوی شش سیلندر پورشه
۳ الی ۴ لیتر موتور ۳٫۹ لیتری توئین توربوی ۸ سیلندر فراری
بالاتر از ۴ لیتر موتور ۶٫۵ لیتری ۱۲ سیلندر ۸۱۲ سوپرفست
پیشرانه الکتریکی تسلا
پیشرانه سبز تسلا
موتور پرفورمنس موتور ۳٫۹ لیتری توئین توربوی ۸ سیلندر فراری
موتور برتر سال موتور ۳٫۹ لیتری توئین توربوی ۸ سیلندر فراری

فراری یکی از شرکت هایی است که تخصص بسیار بالایی در زمینه ساخت موتور دارد. موتورهایی که این کمپانی ایتالیایی بر روی محصولات خود نصب می کند، همواره جزو ی دوران بوده و توانسته اند بیشترین اسب بخار ممکن را از داخل سیلندرهای متعدد بیرون بکشند.

بد نیست اشاره کنیم نیروگاه ۳٫۹ لیتری فراری نیروبخش مدل های ۴۸۸ اسپایدر، ۴۸۸ GTB و ۴۸۸ پیستا است. این نیروگاه در ۴۸۸ پیستا توانایی تولید ۷۱۱ اسب بخار قدرت و ۷۷۰ نیوتن متر گشتاور را دارد.

بهترین موتور سال در سینه درشتاب ترین کوپه غیربرقی جهان

Ferrari 488 GTB's turbocharged V8 Engine

دسته بندی

برنده

این موتور در کنار عنوان بهترین موتور سال، عناوین بهترین موتور ۳ الی ۴ لیتری و بهترین موتور پرفورمنس را نیز از آن خود کرده است. علاوه بر اینها به پاس درخشش دنباله دار، عنوان افتخاری بهترین بهترین های ۲۰ سال گذشته به این موتور قدرتمند اعطا شده است.

بعد از موتور ۳٫۹ لیتری فراری، موتور سه لیتری ۶ سیلندر پورشه با اختلافی زیاد و کسب امتیاز ۱۸۶در رده دوم بهترین موتور سال ۲۰۱۸ جای گرفته است؛ رتبه سوم نیز با امتیاز ۱۵۸ به موتور ۶٫۵ لیتری V12 فراری که در ۸۱۲ سوپرفست نصب شده، رسیده است.

اخیرا لیست برترین موتورهای سال ۲۰۱۸ که توسط جمعی از مجلات خودرویی انگلستان انتخاب شده، انتشار یافته و طبق انتظار باز هم فراری مثل سال های گذشته توانسته جوایز متعددی را از آن خود کند.

موتورهای بالاتر از ۴ لیتر دیگر دسته ای است که فراری با موتور ۶٫۵ لیتری ۸۱۲ سوپرفست در آن به رتبه نخست رسیده است. در طول ۲۰ دوره برگزار شده، فراری در مجموع ۲۷ جایزه کسب کرده که بیش از هر خودروساز دیگری است. با این حساب می توان گفت که هیچ کس نمی تواند موتورهایی بهتر از مهندسین سرخ پوش تولید کند.

ferrari-488-gtb-rt-2016

image

بار دیگر جشنواره انتخاب بهتربن خودروهای سال برگزار شده است.

image

بدون شک موتور یکی از اصلی ترین اجزای خودرو است که نقشی کلیدی در عملکرد آن دارد. طراحی و ساخت این جزء حیاتی نیازمند تجربه و دانش بالایی بوده و تنها شرکت های معدودی می توانند موتورهایی با راندمانی بالا تولید کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *