سامسونگ با نقض پتنت FinFET مواجه شد؛ احتمال جریمه ۱٫۲ میلیارد دلاری شرکت کره ای – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

در هفته های اخیر سامسونگ به پرداخت مبلغ ۵۳۸ میلیون دلار بابت نقض پتنت های اپل محکوم شده بود و به نظر می رسد مشکلات مرتبط با پتنت کمپانی کره ای تمامی ندارد و حالا پرونده ای در ارتباط با فین فت مطرح شده است

بر اساس گزارش ها علاوه بر سامسونگ، کوالکام و GlobalFoundries نیز همین پتنت را نقض کرده اند. با این حال این دو کمپانی موفق شده اند بدون پرداخت خسارت، این موضوع را پایان دهند.

فین فت

به تازگی بخش مرتبط با پتنت های آمریکای دانشگاهی در کره جنوبی از سامسونگ به علت نقض پتنت مرتبط با فناوری فین فِت (FinFET) شکایت کرده. فین فت نوعی از ترانزیستوری است که در طراحی پردازنده های ویژه ای استفاده می شود که در مواردی از جمله گوشی های هوشمند کاربرد دارند.

بر اساس آنچه که در شکایت مطرح شده، سامسونگ در ابتدا استفاده از فین فت را رد کرده. ولی زمانی که اینتل حق لایسنس استفاده از فین فت را برای چیپست های خود به دست آورده، کمپانی کره ای نظر خود را عوض کرده است. سامسونگ نقض پتنت را رد و اعلام کرده که با دانشگاه برای توسعه فین فت در حال همکاری بوده. در نهایت ابن کمپانی اعلام کرده که پتنت بی اعتبار است و تقاضای فرجام خواهد کرد.

در هفته های اخیر سامسونگ به پرداخت مبلغ ۵۳۸ میلیون دلار بابت نقض پتنت های اپل محکوم شده بود و به نظر می رسد مشکلات مرتبط با پتنت کمپانی کره ای تمامی ندارد و حالا پرونده ای در ارتباط با فین فت مطرح شده است.

مبلغی که سامسونگ به انستیتو پیشرفته علم و فناوری کره بدهکار است ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شده. از آنجایی که هیئت منصفه اعلام کرده که سامسونگ آگاهانه اقدام به نقض پتنت کرده، قاضی می تواند خسارت وارد شده توسط این شرکت را سه برابر در نظر بگیرد که به این ترتیب جریمه به ۱٫۲ میلیارد دلار افزایش می یابد.

شاید جریمه ای ۴۰۰ میلیون دلاری یا ۱٫۲ میلیارد دلاری در انتظار سامسونگ باشد

کوالکام نیز این پتنت را نقض کرده بود ولی بدون پرداخت خسارت موضوع پایان یافت

سامسونگ آگاهانه اقدام به نقض پتنت کرده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *