سیاره ای زیست پذیر در فاصله ۲۰۰ سال نوری از زمین کشف شد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

اخترشناسان به گزینه جدیدی برای تشکیل تمدن فرازمینی دست یافته اند که خارج از مرزهای منظومه شمسی قرار دارد
سامانه ستاره ای K2-155 را فضاپیمای کپلر ناسا کشف کرده است

این سیاره ابعادی ۱٫۶ برابر زمین دارد

گفتنیست یافته های مربوط به K2-155d از مأموریت دوم فضاپیمای کپلر ناسا (موسوم به K2) به دست آمده و سپس رصدخانه های زمینی در هاوایی و اسپانیا به بررسی بیشتر آن پرداخته اند. تا به امروز هزاران اگزوپلنت (سیاره زمین سان) در سرتاسر جهان هستی کشف شده اند اما K2-155d یکی از بهترین گزینه ها به شمار می رود، چون ستاره (کوتوله سرخ) K2-155 درخشان تر از دیگر موارد مشابه است و می تواند نور و گرمای مورد نیاز برای تشکیل حیات در سیاره مورد بحث را به خوبی تأمین نماید. با این حال اثبات وجود حیات فرازمینی در چنین سیاره هایی فعلاً از عهده زمینیان بر نمی آید و همه چیز در حد گمانه زنی باقی خواهد ماند.

سیاره مورد بحث K2-155d نام دارد و بزرگی آن تقریباً ۱٫۶ برابر زمین است. این سیاره در کمربند حیات ستاره اش قرار گرفته و می تواند آب را به شکل مایع در خود نگه دارد. همان طور که می دانید وجود آب، مهم ترین عامل برای تشکیل حیات در جهان هستی به شمار می رود. محققین با استفاده از ابزارهای مدلسازی اقلیمی اگزوپلنت ها به ارزیابی این سیاره پرداخته و دریافتند K2-155d زیست پذیر است، به خصوص اگر تابش های مخرب کیهانی هم به آن نرسند. خوشبختانه طی ۸۰ روز مطالعه این سیاره هیچگونه تابش مخرب از ستاره K2-155 دیده نشده است.

طبق محاسبات انجام شده، حیات روی این سیاره (در صورت وجود) چرخه متفاوتی با زمین خواهد داشت. یک سال در این سیاره حدود ۴۰ روز زمینی طول می کشد اما K2-155d در حالت قفل گرانشی قرار دارد، یعنی به دور خودش نمی چرخد (مانند وضعیت ماه و زمین) و بنابراین نگه داشتن حساب روز و شب در آنجا کار ساده ای نیست.

اخترشناسان به گزینه جدیدی برای تشکیل تمدن فرازمینی دست یافته اند که خارج از مرزهای منظومه شمسی قرار دارد. این سیاره که در دسته «سوپر زمین» جای می گیرد، حول یک کوتوله سرخ به نام K2-155 می گردد و حدود ۲۰۰ سال نوری با ما فاصله دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *