قیمت بالای آیفون جدید تا حدی به هزینه کلان پنل های OLED سامسونگ ارتباط دارد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

مدتی پیش شنیدیم که مدل ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۸ ممکن است قیمتی معادل ۱۱۹۹ دلار داشته باشد که در قیاس با مدل ۶۴ گیگابایتی گلکسی نوت ۸ سامسونگ با قیمت ۹۲۹
نمایشگرهای OLED سامسونگ، از لمس سه بعدی پشتیبانی نمی کنند زیرا مانند نمایشگرهای LCD قادر به پاسخدهی بسته به میزان فشار نیستند. KGI می گوید این مسئله یکی از دلایلی بوده که اپل را از تعبیه سنسور تور سریلانکا Touch ID در زیر نمایشگر منصرف کرده است. به تبع همین، آیفون ۸ (یا آیفون اکس یا آیفون ادیشن) به جای Touch ID از سیستم تشخیص چهره سه بعدی بهره می برد که به کمک دوربین سلفی، قفل دستگاه را باز می کند.

مدتی پیش شنیدیم که مدل ۵۱۲ گیگابایتی آیفون ۸ ممکن است قیمتی معادل ۱۱۹۹ دلار داشته باشد که در قیاس با مدل ۶۴ گیگابایتی گلکسی نوت ۸ سامسونگ با قیمت ۹۲۹٫۹۹ دلار، تفاوتی حدودا! ۳۰۰ دلاری مشاهده می شود. بنابر گزارش تازه تور بالی نوروز ۹۷ مینگ-چی کو، تحلیلگر شهیر موسسه KGI Securities، هزینه پرداختی اپل به سامسونگ بابت تولید پنل های OLED، یکی از اصلی ترین دلایل افزایش قیمت آیفون جدید است.

از آن جایی که سامسونگ در حال حاضر تامین کننده انحصاری این پنل ها برای اپل به شمار می رود، کمپانی ساکن کوپرتینو به سختی دنبال تامین کننده ای دیگر مانند ال جی نیز هست. همکاری با یک تامین کننده قیمت تور سیشل دیگر، نه تنها خیال اپل را از عدم کمبود نمایشگرهای OLED راحت می کند، بلکه می تواند به رقابت میان دو تامین کننده منجر گردد و هزینه های اپل را کاهش دهد.

این پنل های تازه، تا دو برابر هزینه بیشتری نسبت به پنل های LCD خانواده آیفون ۷ و نیز خانواده آیفون ۷ اس که همراه با آیفون نسل بعد معرفی می شود روی دست اپل می گذارد. به عبارت دیگر، گفته می شود اپل برای هر پنل OLED تامین شده از سوی سامسونگ، مجبور تور ارزان مراکش به پرداخت ۱۲۰ الی ۱۳۰ دلار است اما این هزینه برای پنل های LCD اشاره شده در بالا، به ۴۵ الی ۵۵ دلار می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *