لطفی: در پارس جنوبی هیچکس فیکس نیست + پلان؛ چرا کشف حیات فرازمینی اتفاق خوبی نیست؟ [تماشا کنید] – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

ورزش سه: پارس جنوبی سرانجام به اولین بردش در نیم فصل دوم رسید آن هم در زمین پدیده که یکی از بهترین تیم های این فصل بوده است
ورزش سه: پارس جنوبی سرانجام به اولین بردش در نیم فصل دوم رسید آن هم در زمین پدیده که یکی از بهترین تیم های این فصل بوده است. پارس جنوبی بازهم با یک ترکیب دفاعی متفاوت در این بازی به میدان رفت و محمد طیبی و مجتبی لطفی مدافعان این تیم بودند و عملکرد خوبی هم داشتند. درباره مجتبی لطفی که در جم به «راموس خوش شانس» معروف است این نکته قابل توجه است که در ۱۶ بازی که برای تیمش بازی کرده پارس جنوبی هیچ شکستی نداشته است. لطفی در ابتدا درباره بازی برابر سپاهان و حضور در کنار محمد طیبی گفت:« بازی خوبی با پدیده داشتیم و این برد باعث شد بعد از چند وقت به روزهای خوبمان برگردیم و دوباره در کورس سهمیه قرار بگیریم. درباره تجربه بازی در کنار محمد طیبی هم باید بگویم که تجربه خیلی خوبی بود و عملکرد بدی نداشتیم.» نکته ای که درباره پارس جنوبی قابل ذکر است اینکه این تیم تغییرات زیادی را در ترکیب خط دفاعی اش ایجاد می کند. لطفی درباره اینکه آیا همین زوج دفاعی در بازی بعدی هم خواهد بود یا نه گفت:« نه در پارس جنوبی اصلا اینگونه نیست که از قبل بازیکنی بداند که فیکس است.»
او که در ۱۶ بازی برای پارس هیچ شکستی نداشته گفت:« بله آمارش را داشتم. این زحمت همه بچه ها است و لطفی که خدا شامل حال من کرده است. از کادرفنی هم ممنون هستم که این فرصت را به من دادند.»

لطفی درباره لقب «راموس خوش شانس» هم گفت:« بچه ها و هواداران لطف دارند. من هم خیلی خوشحالم. کسی نیست که راموس را دوست نداشته باشد و یکی از الگوهای همیشگی من و خیلی ها است.»

——————-

پیش از این در پلان با پارادوکس فرمی آشنا شده ایم، نظریه ای که به تناقض آشکار بین تخمین های احتمالاتی وجود حیات فرازمینی و فقدان شواهد کافی برای اثبات آن می پردازد
به همین دلیل، دانشمندان معتقد به نظریه فیلتر بزرگ می گویند کشف نمونه های حیات در سیارات دیگر اتفاق ناگواریست، چون هرچه تعداد و سطح هوشمندی موجودات فرازمینی بیشتر شود، احتمال اینکه فیلتر بزرگ روبروی ما قرار داشته باشد هم بیشتر خواهد بود. در این مطلب از پلان می خواهیم فیلتر بزرگ را بررسی کنیم. با دیجیاتو همراه باشید.

پیش از این در پلان با پارادوکس فرمی آشنا شده ایم، نظریه ای که به تناقض آشکار بین تخمین های احتمالاتی وجود حیات فرازمینی و فقدان شواهد کافی برای اثبات آن می پردازد. تا به امروز توضیحات متعددی برای رد یا توجیه این نظریه ارائه شده که یکی از آنها «فیلتر بزرگ» نام دارد.

بر اساس نظریه فیلتر بزرگ، حیات در روند تکامل به موانع بزرگی بر می خورد که رد شدن از آنها بسیار سخت یا حتی غیر ممکن است و به همین دلیل، ما اثری از موجودات هوشمند در جهان هستی پیدا نکرده ایم، با اینکه سیاره های بی شماری با شرایط مساعد تشکیل حیات و بسیار قدیمی تر از زمین وجود دارند.

فیلتر بزرگ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *