مایکروسافت با پروژه Brainwave، هوش مصنوعی سریع و آنی را نوید می دهد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

این روزها موقعیت های متعددی وجود دارد که هوش مصنوعی باید بلافاصله و بی درنگ عمل کند؛ دستیارهای مجازی باید ظرف چند ثانیه به شما پاسخ دهند، و دوربین های امنیتی هوشمند هم باید به محض مشاهده وضعیت نامعمول آژیر خطر را به صدا درآورند
این روزها موقعیت های متعددی وجود دارد که هوش مصنوعی باید بلافاصله و بی درنگ عمل کند؛ دستیارهای مجازی قیمت تور ویتنام باید ظرف چند ثانیه به شما پاسخ دهند، و دوربین های امنیتی هوشمند هم باید به محض مشاهده وضعیت نامعمول آژیر خطر را به صدا درآورند.

انعطاف پذیری این سیستم هم به مراتب بیشتر از موارد مشابه است، چون بر مبنای موتور پردازش شبکه عصبی پویا و «نرم» کار می کند که مستقیماً روی چیپ های FPGA معمولی پیاده سازی شده، در حالی که در موارد مشابه دیگر از معماری و سخت افزار اختصاصی استفاده می گردد.

توان تور ویتنام نوروز ۹۷ پردازش چیپ های Stratix 10 معادل ۳۹٫۵ ترافلاپس است

این سیستم می تواند فریمورک هوش مصنوعی مایکروسافت موسوم به «جعبه ابزار شناختی» (Cognitive Toolkit) را به اجرا درآورد، اما با سیستم های دیگری از جمله «TensorFlow» تعمیر گوشی گوگل هم سازگار است. بنابراین هر شرکتی می تواند سیستم یادگیری ماشین سریع خود را راه اندازی کند، بدون اینکه در قید و بند محدودیت های سخت افزاری گرفتار شود.

مایکروسافت هم به خوبی از این موضوع آگاه است و به همین دلیل، پلتفرم شتاب دهنده سخت افزاری خودش را در این حوزه به نام «پروژه موج مغزی» (Project Brainwave) معرفی کرده است که هوش مصنوعی تور لحظه آخری یزد بلادرنگ و آنی را بر مبنای کلاود نوید می دهد.

به لطف تراشه های FPGA جدید اینتل که با نام Stratix 10 شناخته می شوند، توان پردازشی این سیستم در انجام وظایف یادگیری ماشین به رقم باورنکردنی ۳۹٫۵ ترافلاپس می رسد و تأخیری کمتر از ۱ میلی ثانیه دارد، بدون اینکه به اجرای همزمان پروسه ها نیاز داشته باشد. این سیستم می تواند وظایف سنگین و پیچیده AI را به محض دریافت، به اجرا درآورد.

همان طور که انتظار تور ارزان تایلند می رود، مایکروسافت قصد دارد پروژه موج مغزی را از طریق پلتفرم کلاود خودش یعنی اَژور (Azure) در اختیار دیگر شرکت ها قرار دهد. هنوز نمی دانیم از این سیستم پیشرفته چگونه استقبال می شود، اما طی ماه های اخیر با موفقیت های پی در پی خدمات کلاود مایکروسافت روبرو بوده ایم که حکایت از تصمیم گیری درست سران این کمپانی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *