مقایسه خدمات پس از فروش خودرو در ایران و دنیا – اخبار بازی های ویدئویی

ماهنامه پیشه و تجارت – محمد حسین علی اکبری: گارانتی یا همان خدمات پس از فروش امروزه به یکی از بخش های تبلیغاتی کارخانه ها تبدیل شده است
اما نوع دوم، ارائه خدمات تعمیراتی است؛ یعنی اگر یک خودرو در دوران مشخصی ایراد پیدا کرد، نمایندگان خدمات پس از فروش، آن را بدون دریافت هزینه تعمیر کنند. همچنین در دسترس بودن قطعه و قیمت مناسب آن نیز در این گروه می گنجد. این مجموع کارهایی تور قبرس نوروز ۹۷ است که به آن خدمات پس از فروش خودرو می گویند؛ خدماتی که شفاف نبودن همین دو قسمت، باعث بروز گلایه های زیادی در بین مردم شده است. این گلایه ها در نمایندگی های خودروسازان بزرگ، به خصوص نمایندگی های مرکزی و اصلی آنان بیشتر نمود دارد.

\r\n\r\n

\r\n

مقایسه خدمات پس از فروش خودرو در ایران و دنیا

\r\n
چهره تیک بان های پریشان و کلافه
گارانتی و وارانتی در ادبیات امروز به معنای ضمانت نامه به کار می روند. با مروری کوتاه بر کتابچه راهنمای مشتری در محصولات خارجی به واقع فقط لفظ وارانتی دیده شده و از کلمه گارانتی به ندرت استفاده می شود. از آنجا که به کارگیری هر یک از دو کلمه در محصولات برای هر یک از مشتریان حقوق مختلفی را به ارمغان خواهد قیمت تور مالزی آورد و ضمنا بسیاری از مردم و به خصوص خریداران خودرو به روشنی مفهوم این دو واژه را نمی دانند، پس بهتر است به معانی هر یک از این کلمات با دقت نظر بیشتری نگاه کرده تا تبعات استفاده از آن کمتر و حقوق مشتری نیز عینا پرداخت شود.

اگر سری به نمایندگی های مجاز در بخش ارائه خدمات پس از فروش بزنید متوجه خواهید شد افرادی که در صف انتظار برای ورود قرار دارند، چهره یکسانی دارند اما این موضوع برای افرادی تور هوایی شیراز که خارج می شوند بسیار متفاوت است. اخم در صورت و حتی عصبانیت در چهره برخی افراد موج می زند. شاید دلیل اصلی ناراحتی و نارضایتی آنها این باشد که در زمان خرید به آنها قول خدمات پس از فروش داده شده اما بعد از مدتی و در زمان نیاز به تعمیر یا تعویض، نمایندگی های خدمات پس از فروش از ارائه خدمات مناسب به مشتریان شانه خالی می کنند.

خدمات در کشورهای دیگر

تعمیر

گارانتی

کنترل تور کرمان هوایی سلامت

گارانتی قطعات

در کشورهای پیشرفته تولیدکننده خودرو خدمات پس از فروش به معنای بدون هزینه بودن خدمات به خودرو است تا زمانی که تحت پوشش گارانتی قرار دارد. البته در اقلام مصرفی حداقل هزینه دریافت خواهد شد؛ اما گارانتی در ایران مفهوم چندان دقیقی ندارد. کسی دقیقا نمی داند وقتی می گویند خودروی شما گارانتی است به چه معناست؟ یعنی مثلا چه چیزی گارانتی تور کرمان زمینی است؛ یعنی بابت چه چیزی پول نمی گیرند؟ قطعات؟ تعمیرات؟ دستمزدها؟ به عبارت بهتر در ایران عبارت گارانتی تنها به عنوان یک پای تبلیغات ایفای نقش می کند و عنوان می شود که خودروی شما تا فلان مدت یا فلان زمان گارانتی خواهد داشت.

\r\n\r\n
مثلا یک نمایندگی با انتشار کاتالوگ های عکس دار، تفاوت فیلتر هوای اصلی با تقلبی آن را برای مشتریانش شرح داده و بنابراین افراد به راحتی می توانند متوجه شوند تور اسپانیا نوروز ۹۷ کدام قطعه اصلی است و تفاوت آن با جنس غیر اصل چیست. این کاتالوگ به روشنی مضرات استفاده از جنس تقلبی در خودرو را برای مشتری شرح می دهد؛ بنابراین وی ترغیبی به خرید جنس غیر اصل که خارج از شبکه رسمی نمایندگی پس از فروش خودروساز ارائه شود نخواهد داشت.

\r\n\r\n

 مقایسه خدمات پس از فروش خودرو در ایران و دنیا

\r\n\r\n\r\n

البته تور ارزان آلمان خرید خودروهای خراجی و دریافت خدمات در ایران با چالش هایی نیز همراه است. برخی برندها در برخی استان های کشور هیچ نمایندگی ندارند یا برخی از آنها یک نمایندگی دارند که فقط در تهران مستقر است. به عنوان مثال یک برند کره ای در استان هایی چون کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، ایلام، اردبیل، بوشهر و حتی تور قشم نوروز ۹۷ هرمزگان که یکی از مراکز اصلی واردات خودروست نمایندگی مجاز ندارد. در دیگر برندها نیز وضع کم و بیش همین است و این امر تردد خودروهای خارجی در کشور را به خصوص در ایام تعطیل با چالش مواجه می کند.
البته باید به این مسئله اشاره کرد که قطعات مصرف شدنی همچون فیلتر هوا، باتری، دیسک ترمز، فیلتر سوخت، لاستیک ها،کلاچ و غیره تحت پوشش این گارانتی قرار ندارد.

امداد جاده ای این خودروها نیز ۲۴ ساعته چارتر بوده و در صورتی که خودرو نیاز به حمل یا جابجایی داشته باشد، شرکت این کار را با هزینه خود انجام داده و آن را به نزدیک ترین مرکز تعمیر فولکس واگن انتقال می دهد.

\r\n
محصولات رنو تحت یک بسته گارانتی چهار ساله قرار دارد که این دوره از زمان اولین ثبت نام خودرو آغاز می شود. بر اساس این بسته گارانتی، بخش ها و قطعاتی که به وسیله کارشناسان این شرکت معیوب و ناقص تشخیص داده شوند به صورت کاملا تور ارزان ترکیه رایگان تعویض و یا تعمیر می شوند.

اکنون خودروهای وارداتی آن قدر در کشور زیاد هستند که در هر استان یک نمایندگی مرکزی و چند نمایندگی برای ارائه خدمات دارند. خدمات پس از فروش خودروهای خارجی در ایران بستگی به نوع خودرو و کشور سازنده دارد. با این که نمایندگی خودروسازان خارجی از گستره و دامنه بسیار محدودی در مقایسه با خودروسازان داخلی برخوردارند، با این حال شرایط ارائه خدمات پس از فروش و قیمت بلیط ارزان مشهد شرایط گارانتی آنها از کیفیت بهتری برخوردار است.

گارانتی خودروهای خارجی در ایران

این کیفیت بیشتر از جهت شفافیت در ارائه اطلاعات به مشتری مطرح است. بیشتر نمایندگی های خودروسازان خارجی مستقر در ایران برای محصولات خود بین ۵۰ تا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی در نظر گرفته اند. زمان این گارانتی با توجه به نوع خودرو فرق می کند. خودروهای چینی در ایران از خدمات خاصی برخوردار نیستند و افرادی تور استرالیا نوروز ۹۷ که از این خدمات استفاده می کنند، می گویند چاره ای جز پرداخت مبالغی که عنوان می شود نداریم. به این دلیل که در صورت نپرداختن پول، خودرو را تحویل نمی دهند و تعمیرگاه های دیگر نیز خدمات این گونه خودروها را قبول نمی کنند.

امداد جاده این شرکت نیز برای مالکان خودرو چهار ساله و به صورت رایگان است.