کمپانی TSMC تولید چیپست های ۷ نانومتری A12 را برای آیفون آغاز کرد – دیجیاتو – اخبار بازی های ویدئویی

سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی بسیاری از پرچمدارهای شاخص بودیم و در حالی که یک یا دو مدل مورد انتظار اندرویدی باقی مانده، حالا نوبت اپل است که سرخط خبرهای بازار موبایل را به خود اختصاص داد
بنابرین فرایند ۷ نانومتری جدید مزایای بسیاری را برای گوشی های هوشمند به همراه خواهد آورد و به همین خاطر اپل به سختی در پی دستیابی به این معماری بود. پیش از این سامسونگ نیز از برنامه های مشابه خبر داده که احتمالا در گلکسی اس ۱۰ شاهد رونمایی از آن خواهیم بود؛ کمپانی های هواوی و کوالکام نیز در همین راستا گام هایی برداشته اند.TSMC حتی از فناوری های ۷ نانومتری پلاس (+۷nm) هم رونمایی کرده که قرار است در نیمه اول سال ۲۰۱۹ کار خود را آغاز کنند.

چیپست ۷نانومتری A12 در هر سه موبایل جدید تعبیه خواهد شد که احتمالا شامل آیفون ۱۰ جدید، Xs پلاس یا پرو و مدل بهره مند از نمایشگر LCD خواهد بود.

سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی بسیاری از پرچمدارهای شاخص بودیم و در حالی که یک یا دو مدل مورد انتظار اندرویدی باقی مانده، حالا نوبت اپل است که سرخط خبرهای بازار موبایل را به خود اختصاص داد.

این چیپ ها که مدل بعدی A11 محسوب می شوند احتمالا A12 نام داشته و بر پایه معماری ۷ نانومتری طراحی می شوند که نه تنها در آیفون بلکه در تمامی موبایل های هوشمند بی سابقه خواهد بود. چیپست A12در حوزه تجهیزات سیلیکونی قطعه کوچکتر به معنی کارایی بیشتر است چون فاصله بین تجهیزات مختلف کاهش یافته و داده ها با سرعت بیشتری انتقال پیدا می کنند. علاوه بر این ترانزیستورهای بیشتری در یک فضای کوچکتر قرار گرفته و به لطف مصرف انرژی کمتر، دوام باتری افزایش یافته و گرمای تولیدی کاهش خواهد یافت.

مدل های جدید آیفون تا اوایل پاییز از راه نمیرسد اما این کمپانی از همین حالا در حال تهیه سخت افزار لازم برای آنها است. بر اساس گزارش منابع آگاه صنایع نیمه هادی تایوان یا همان TSMC تولید انبوه چیپست های قوی تر و کوچکتر نسبت به تمامی مدل های قبلی را برای آیفون های جدید شروع کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *